فال روزانه

فال روزانه 10 مرداد 99

فال روزانه 10 مرداد 99

فال روزانه جمعه 10 مرداد ماه 99 متولدین فرودین: صبور باش و بدون تو تلاش کردی به قدر خودت حالا

7 عادت که برای کاهش وزن باید در ذهن داشته باشید

مجموعه: سلامت تعداد بازدید: 236

شرکت کنندگان در یک تحقیق در مورد اهمیت رژیم غذایی و روال وعده های غذایی، بعد از 12 هفته به طور متوسط 3.1 کیلوگرم از دست دادند. مهمترین نکته درباره آنها این است که خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی برای آن ها کاهش یافت. همه ما باید یک رژیم غذایی را دنبال کنیم و به عادت های سالم بپیوندیم، بدون اینکه خود را محدود به نوع خاصی از مواد غذایی کنیم. در ادامه لیستی از عادات غذایی را باهم مرور می کنیم که به شما کمک می کند بدون فشار وارد کردن به خود، بتوانید وزنتان را مدیریت کنید.

1. روزانه 9 لیوان آب بنوشید.

روزانه 9 لیوان آب بنوشیداول از همه، شما باید سی دقیقه قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید. یک تحقیق در این رابطه نشان داد که 44% درصد افراد پس از سه ماه با این روش وزن کم کردند.

به طور کلی توصیه می شود که آقایان روزانه 12-13 لیوان و بانوان روزانه 9 لیوان آب خالص بنوشند. این عادت باعث میشود بدن شما آب کافی را جذب کند و به شما کمک میکند که از شر سمومی که دشمن کاهش وزن شما هستند، راحت شوید. علاوه بر این، نوشیدن آب کافی باعث می شود شما کمتر احساس گرسنگی کنید.


2. از آووکادوها نترسید.

لوبیای سیاه، جوانه بروکسل، آووکادو، کلم بروکلی، سیب و هویج همه یک ماده خاص دارند که به آن فیبر محلول گفته می شود. این ماده نه تنها به تناسب اندام شما کمک می کند، بلکه به طور کلی برای سلامت شما مفید است و خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهد. 

یک تحقیق نشان می دهد، که استفاده از هر ده گرم از این نوع فیبر منجر به کاهش 3.7 درصدی چربی بدن شما می شود. توصیه می شود روزانه 25-38 گرم از این فیبر را به بدن خود برسانید.


3. در رستوران ها و کافه ها پشت به ویترین مواد غذایی بنشینید.

این مورد به نظر ساده می رسد، اما بسیاری از ما این کار را انجام نمی دهیم. اگر شما برای مدتی طولانی رو به روی یک کیک خوشمزه و زیبا بنشینید، تمایل شما به داشتن آن افزایش می یابد. بنابر این بهتر است در رستوران ها یا کافه ها طوری بنشینید که چشمانتان به ردیف غذاهای خوشمزه نیفتد.


4. به مقدار کافی ویتامین D دریافت کنید.

نور خورشید به دلیل وجود ویتامین D، تاثیر مثبتی بر کاهش وزن دارد. یک تحقیق پس از پیگیری وضعیت 4659 زن در طول 4 سال نشان داد، سطح بالای این نوع ویتامین با سطح کاهش وزن ارتباط مستقیم دارد.

در صورتی که در طول روز به مقدار کافی نور خورشید دریافت نمی کنید، می توانید شروع به استفاده از مکمل ها کنید. در غیر این صورت، نشستن 10 الی 15 دقیقه ای زیر نور خورشید در هر صبح، می تواند بسیار مفید باشد.


5. در هر وعده غذایی، انواع مختلفی از غذاها را میل کنید.

برای فرار از پرخوری، بهتر است مقادیر کمی از غذاهای مختلف را برای یک وعده غذایی میل کنید، به این شکل می توانید از طعم های مختلف لذت ببرید اما هنوز احساس سیری کامل نداشته باشید. همچنین همیشه بهتر است از بشقاب های کوچک استفاده کنید.


6. بین هر لقمه، چنگال خود را روی میز قرار دهید.

بدن شما احساس سیر بودن را فوراً ثبت می کند اما معمولاً 20 دقیقه طول می کشد تا این خبر به مغز شما برسد. بنابراین مهم است بدانید چطور باید غذا را آهسته میل کنید. یکی از راه ها این است که بین هر لقمه ای که میل می کنید، چنگال را روی میز قرار دهید. این کار به افزایش مدت زمان غذا خوردن کمک می کند و شما را از دریافت غذای بیش از حد دور نگه می دارد.


7. هنگام غذا خوردن در رستوران، غذای اصلی را با شخص دیگری تقسیم کنید.

تقسیم غذای اصلی با دوست یا شریک زندگیتان ترفند خوبی است تا بتوانید مقدار کمتری غذا میل کنید. تنها یک غذای اصلی سفارش دهید و تقاضای دو بشقاب اضافه کنید. به این ترتیب، پس از صرف غذای اصلی برای میل کردن یک دسر خوشمزه نیز عذاب وجدان نخواهید داشت!


آیا تاکنون سعی کرده اید وزن خود را کاهش دهید؟ آیا هیچ یک از نکات بالا تاکنون به شما کمک کرده است؟ چه چیزهای دیگری برای کاهش وزن بهتر می دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: BrightSide

مطالب مرتبط

دیدگاه شما

نظر شما برای “7 عادت که برای کاهش وزن باید در ذهن داشته باشید”

قالب تفریحی