فال روزانه

فال روزانه 10 مرداد 99

فال روزانه 10 مرداد 99

فال روزانه جمعه 10 مرداد ماه 99 متولدین فرودین: صبور باش و بدون تو تلاش کردی به قدر خودت حالا

8 نکته در مورد بدن که می‌تواند منجر به عمر طولاتی تر شود

مجموعه: سلامت تعداد بازدید: 216
عادت‌های سالم تنها چیزی نیستند که می‌توانند طول عمر شما را افزایش دهند، برخی از علائم بدنی وجود دارند که می‌توانند نشانگر این باشند که شما زندگی طولانی‌تری خواهید داشت. به عنوان مثال، می‌توانید بدن بزرگی داشته باشید و مقدار زیادی غذا بخورید، اما اگر چربی شکمی ندارید ممکن است یک امتیاز بزرگ درراه زندگی 100 ساله شما باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با 8 مورد از ویژگی‌های بدن که نشانگر عمر طولانی‌تر است، آشنا شویم.
.
1. جوان‌تر از سن خود به نظر می‌رسید
.

یک مطالعه جالب در این رابطه توسط دانشمندان دانمارکی انجام شد. آنها از سال 2001 تا 2013، 187 جفت دوقلو را رصد کرده بودند. در نهایت متوجه شدند که شخصی که جوان‌تر از سن خود به نظر می‌رسد، عمر طولانی‌تری از شخص دیگر دارد.


2. شما زن هستید

دانشمندان معتقدند که زنان به طور کلی 6 تا 8 سال بیشتر از مردان زندگی می‌کنند. این ممکن است به دلیل یک مزیت بیولوژیکی برای زن و تفاوت‌های رفتاری بین زن و مرد اتفاق بیفتد.


3. پس از 33 سالگی فرزندی به دنیا آورده‌اید

برخی محققان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر پس از 33 سالگی فرزندی داشته باشید، ممکن است به این معنا باشد که عمر بیشتری خواهید داشت. آنها این مسئله را به سیستم تولید مثل یک زن مرتبط می‌کنند. اگر سیستم تولید مثل به آهستگی پیر شود، پس بقیه بدن نیز همینطور است.


4. شاخص توده بدنی شما بین 18.5 تا 25 است

این مطالعه نشان داد که چاقی می‌تواند طول عمر شما را کوتاه‌تر کند. دانشمندان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص توده بدنی طبیعی بین 18.5 تا 25 است. این عدد پیشنهادی است که ممکن است شما را سالم‌تر کند. در عین حال، شاخص اضافه وزن بین 25 تا 30 و درجه چاقی بین 30 تا 35 است.


5. چربی شکم ندارید

چربی شکم، حتی در افرادی که اضافه وزن ندارند، می‌تواند دلیل برخی بیماری‌های قلبی باشد که تاثیری در طول مدت زندگی شما دارند. این توصیه توسط محققانی انجام شده است که از سال 2000 تا 2016 برخی از بیماران را دنبال کردند. به گفته آنها، چربی شکم خطرناکترین نوع چربی است. آنها همچنین متوجه شدند که ماهیچه مانند یک انبار متابولیک است و به کاهش قند خون کمک می‌کند.


6. خوش خواب هستید

طبق بررسی‌ها مدت زمان خواب اهمیت دارد. بنابراین، خوابیدن کمتر از 57 ساعت در هر شب می‌تواند طول عمر شما را 12٪ کاهش دهد. بنیاد خواب، مدت زمان خواب کافی برای هر گروه سنی در طول شبانه روز را اینگونه توصیه می‌کند:

1. جوانان (18-25 سال) 7-9 ساعت

2. بزرگسالان (26-64) 7-9 ساعت

3. مسن (65+) 7-8 ساعت


7. راست دست هستید

100٪ شواهد برای اثبات این امر وجود ندارد، اما هنوز هم برخی از تحقیقات حاکی از آن است که افرادی که راست دست هستند، تمایل به زندگی طولانی‌تر در بین بزرگسالان و ورزشکاران دارند.


8. شما زن بلند قدی هستید

جالب است، اما یک عقیده علمی وجود دارد که نشان می‌دهد زنان قد بلند به احتمال زیاد به سن 90 سالگی می‌رسند. در عین حال، قد مردان با طول عمر ارتباط ندارد. برای آقایان، ورزش بیش از 60 دقیقه در روز، کلید زندگی سالم و طولانی‌تر است.

منبع: BrightSide

مطالب مرتبط

دیدگاه شما

نظر شما برای “8 نکته در مورد بدن که می‌تواند منجر به عمر طولاتی تر شود”

قالب تفریحی